Pritožba zoper odvzem vozniškega dovoljenja je lahko uspešna le, če se nanjo ustrezno pripravimo, uporabimo prave argumente in svoje okoliščine pravilno predstavimo.

V kakšnih primerih vas lahko doleti odvzem vozniškega dovoljenja?

V primeru, da ste v zadnjih dveh letih storili več prekrškov in ste tako dosegli oziroma presegli 18 kazenskih točk, kot mladi voznik začetnik pa 7 kazenskih točk, vam bo sodišče izdalo sklep o prenehanju veljavnosti vozniškega dovoljenja.

Ali se lahko pritožim zoper sklep o prenehanju veljavnosti vozniškega dovoljenja?

Vsekakor se imate pravico in možnost pritožiti zoper sklep, vendar je izjemnega pomena, kdaj in na kakšen način boste to storili. Pravilno sestavljena pritožba, ki mora biti oddana v določenem roku, bo odigrala ključno vlogo pri ohranitvi vašega vozniškega dovoljenja.

Kakšen je rok za oddajo pritožbe zoper odvzem vozniškega dovoljenja?

Rok za oddajo pritožbe zoper odvzem vozniškega dovoljenja je 15 dni.

Kaj mora tovrstna pritožba zoper odvzem vozniškega dovoljenja vsebovati?

Pritožba zoper odvzem vozniškega dovoljenja mora vsebovati predlog za odlog izvršitve prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja, ki mu je treba priložiti zdravniško spričevalo o opravljenem kontrolnem zdravniškem pregledu pri pooblaščenih izvajalcih tovrstnih storitev.

O čem bo presojalo sodišče v postopku presoje pritožbe zoper odvzem vozniškega dovoljenja?

Sodišče bo upoštevalo vaš osebni značaj, vaše obnašanje in ravnanje po storjenem prekršku, vse okoliščine, ki so bile storjene po prekršku, vašo odgovornost in drugo. Če sodišče presodi, da prekrškov ne boste ponavljali ter da boste izpolnili vse obveznosti, ki vam bodo naložene, se lahko vaši pritožbi ugodi. Sodišče izreče preizkusno dobo od 6 do 24 mesecev.

Kaj se zgodi po preteku preizkusnega obdobja?

V primeru, da ugodite vsem obveznostim, ki vam jih naloži sodišče, ter se v tem obdobju ne zgodi nobena hujša kršitev, se iz evidence izbrišejo vse kazenske točke.

Kakšne dodatne obveznosti nam lahko sodišče predlaga oziroma naloži?

Dodatne obveznosti so razne izobraževalne delavnice. Najpogosteje se navezujejo na tematiko o vožnji pod vplivom alkohola, drog in podobno, lahko ste napoteni tudi na psihosocialne delavnice, v program zdravljenja odvisnosti ali na tečaj varne vožnje, kadar je razlog za odvzem vozniškega dovoljenja prehitra vožnja.

Kaj vse sodi pod hude prekrške?

Za hujše prekrške veljajo prekrški, za katere je predpisana sankcija najmanj tri kazenske točke v cestnem prometu, vožnja brez vozniškega dovoljenja, vožnja izven kategorij, za katere je voznik usposobljen, in drugo.

Kaj se zgodi, če se pritožbi zoper sklep o prenehanju veljavnosti vozniškega dovoljenja ne ugodi?

V tem primeru vaše vozniško dovoljenje preneha veljati in ga je treba opravljati ponovno, za kar je treba investirati kar nekaj časa in denarja.

Zakaj je ustrezna strokovna pomoč ključnega pomena, če se želimo izogniti odvzemu vozniškega dovoljenja?

Poleg svetovanja vam lahko naša odvetniška pisarna pomaga sestaviti pritožbo zoper odvzem vozniškega dovoljenja, v postopku pa se bomo po najboljših močeh potrudili, da vam ne bo treba ostati brez vozniškega dovoljenja.

Ocena

Pritožba zoper sklep o izvršbi

Pritožba zoper sklep o izvršbi vam omogoča dve možnosti – ali dolg v roku 8 dni po prejemu poravnate ali pa se odločite za ugovor zoper sklep o izvršbi.

Izterjava dolga od podjetja zaradi neplačanega računa

Izterjave dolga od podjetja zaradi neplačanega računa ni uspešna kljub pravnomočnemu sklepu? Izterjava dolga je lahko za upnika naporna.

Pritožba zoper odločbo upravne enote

Pritožbo zoper odločbo upravne enote imenujemo tudi upravni spor. Gre za sodni postopek, ki ga lahko fizična ali pravna oseba sproži zoper odločitev upravne enote, pri čemer se preveri zakonitost odločitve.

e izvršba

E-izvršba ali elektronska izvršba je avtomatiziran, hiter, priročen in poenostavljen postopek izvršbe. E-izvršba je najpreprostejša in najhitrejša oblika izvršbe, ki jo lahko vložimo po elektronski
pošti.

Pritožba zoper sklep ali odločbo

Pritožbo zoper sklep ali odločbo vložimo pisno po priporočeni ali navadni pošti, lahko pa tudi po elektronski pošti s prilogo pritožbe zoper sklep ali odločbo.

Odvetnik za prekrške

Naloga odvetnika za prekrške je tudi zastopanje stranke v postopkih o prekrških ter svetovanje glede stroškovne učinkovitosti. Seveda mora odvetnik za prekrške ob tem upoštevati vsa določila in člene iz Zakona o prekrških ter se pri svetovanju sklicevati na okoliščine, v katerih se je stranka znašla, ki morajo temeljiti na resničnosti.

Poslovna goljufija

Za poslovno goljufijo mora storilec navadno plačati denarno kazen, lahko pa se gre tudi v zapor. Odvetnik za poslovno goljufijo vam bo pomagal.

Zahteva za sodno varstvo

Rok za vložitev zahteve za sodno varstvo začne teči prvi dan od dneva vročitve odločbe. V primeru, da je zadnji dan roka za vložitev zahteve za sodno varstvo recimo nedelja ali dela prost dan v RS ali kakšen drug prost dan, se rok izteče šele s pretekom prvega naslednjega delovnega dne.

inšpekcijski postopek

Inšpekcijski postopek in nadzor

Inšpekcijski postopek se lahko začne na podlagi anonimne ali identificirane prijave. Inšpekcijski nadzor se lahko izvaja na različnih področjih

Sodna izterjava dolga

Proces sodne izterjave dolga se začne z dnem, ko sodišče prejme obrazec. Za preučitev vseh dokazov in obrazca sodišče navadno potrebuje nekaj dni.

umik izvršbe

Umik izvršbe in kako se naredi

Za umik izvršbe uporabljamo Zakon o izvršbi in zavarovanju. Upnik ima možnost, da v celoti ali delno umakne izvršbo ali predlog za izvršbo, pri čemer dolžnikovo soglasje ni potrebno. Če se izvršba umakne, sodišče postopek ustavi. Kako se naredi umik izvršbe?

Odgovornost podjetja za prekršek

Temeljni zakon, ki ureja prekrške, povezane s poslovanjem podjetja, je Zakon o prekrških. Ta zakon določa, da so pravne osebe ter samostojni podjetniki kot tudi posamezniki, ki opravljajo dejavnost, oziroma odgovorne osebe teh subjektov odgovorne za prekršek v skladu z Zakonom o prekrških.

POKLIČITE