Odvetnik za delitev premoženja v Ljubljani skrbi za interese svojih strank in jih na sodišču zastopa vse do konca. Poleg tega lahko na začetku zakonske zveze pomaga pri oblikovanju predporočne pogodbe ali pri interpretaciji predporočne pogodbe enemu izmed zakoncev.
LJUBLJANA – ODVETNIK ZA DELITEV PREMOŽENJA
V Sloveniji statistično beležimo kar precej ločitvenih postopkov, in sicer se pri nas loči že vsak tretji par. Ko pride do ločitve in ločitvenega postopka, je treba poiskati tudi odgovore na kompleksna vprašanja, ki se nanašajo predvsem na to, kako razdeliti skupno premoženje. Možnosti sta dve – delitev premoženja se lahko izvede sporazumno ali pa nesporazumno v obliki tožbe. Pri tem vam lahko pomaga naš dober odvetnik za delitev premoženja v Ljubljani.
Katera od omenjenih možnosti je boljša vam bo razložil odvetnik za delitev premoženja v Ljubljani ?
Tako za zakonca kot tudi za morebitne otroke je seveda najbolje, če se zakoncema uspe medsebojno dogovoriti o delitvi premoženja in ta poteka sporazumno. Poleg tega, da je sporazumna delitev najhitrejša možnost, pa je tudi stroškovno učinkovitejša. V nasprotnem primeru se premoženje deli v sodnem postopku s pomočjo odvetnika za delitev premoženja v Ljubljani .
V prvem koraku delitve premoženja se najprej ugotovita delež posameznega zakonca na skupnem premoženju in obseg skupnega premoženja, ki je predmet delitve. Poleg skupnega premoženja je seveda treba upoštevati tudi vse dolgove in terjatve. Ko sodišče pridobi vse potrebne informacije, se premoženje deli po pravilih nepravdnega postopka, v primeru, ko delitev premoženja ni sporazumna.
Zakon določa, da sta deleža zakoncev v večini primerov na skupnem premoženju enaka. Kljub temu pa se seveda lahko dokaže tudi drugače, predvsem v primeru, ko je eden izmed zakoncev dejansko več prispeval k skupnemu premoženju. Ta zakonec lahko zahteva višji delež pri delitvi. Omeniti je treba, da se skupno premoženje ne deli samodejno v samem ločitvenem postopku, ampak ločeno v drugem sodnem postopku.
Kaj točno je všteto v skupno premoženje zakoncev?
V skupno premoženje štejemo vse premoženje, ki je bilo pridobljeno s skupnim delom ali kupljeno med trajanjem zakonske zveze. V skupno premoženje ne sodi premoženje, ki sta ga zakonca ustvarila, preden sta se poročila. To premoženje pripada vsakemu izmed zakoncev in se ne deli v postopku ločitve. Vsak zakonec ima pravico, da nad zasebnim premoženjem lastninsko pravico izvede samostojno, kar pomeni, da lahko s tem premoženjem tudi sam razpolaga oziroma ga uporablja. V zasebno premoženje spada tudi premoženje, ki ni bilo nujno pridobljeno z delom, kot so na primer različna darila ali dediščine.
Kako pa je z vračanjem daril zakoncev iz Ljubljane, kjer vam svetuje odvetnik za delitev premoženja v Ljubljani?
Daril, ki jih je en zakonec podaril drugemu, ni treba vračati v primeru, če si jih je darovalec lahko privoščil glede na svoje premoženjsko stanje. V nasprotnem primeru (torej, ko vrednost darila presega premoženjske sposobnosti zakonca), pa je darila treba vrniti, razen če se zakonca dogovorita drugače (v obliki notarskega zapisa). Ko se darilo vrne, je treba sprožiti sodni postopek.
MEDIJI O NAS
Ali je nujno imeti podpisano predporočno pogodbo, ki jo sestavi odvetnik za delitev premoženja v Ljubljani ?
Predporočna pogodba služi kot instrument, s katerim se zakonca v primeru ločitve zavarujeta na podlagi vnaprej podpisanega dogovora glede delitve premoženja. Če je predporočna pogodba podpisana, se premoženje deli kot dogovorjeno, če se pogodba ne izpodbija. Bistveno je, da sta oba partnerja pred podpisom seznanjena s premoženjskim stanjem drugega partnerja ter da ne obstaja skrito premoženje. V nasprotnem primeru je pogodbo možno izpodbijati. Klavzulo o razkrivanju informacij glede premoženjskega stanja je pametno vključiti v samo predporočno pogodbo, saj se lahko na podlagi klavzule nato zakonec tudi sklicuje pri dokazovanju kršenja dogovora. Predporočno pogodbo lahko zakonca skleneta kadarkoli, tudi takrat, ko sta že nekaj časa poročena.
Predporočno pogodbo je smiselno imeti, ko imata zakonca veliko premoženja, ki sta ga ustvarila pred zakonsko zvezo ali ko so razmerja med njima kompleksna. Del pogodbe je po navadi tudi sporazum oziroma dogovor o preživnini in o preživljanju otrok, če jih imata. Če niste prepričani, na kakšen način se oblikuje predporočna pogodba, za pomoč prosite odvetnika za delitev premoženja v Ljubljani. Pomembno je, da je pogodba oblikovana kar se da natančno in dosledno, saj se tako izognete vsem morebitnim sporom v prihodnosti in dodatnim stroškom.
Največ sporov v postopku ločitve nastane predvsem zaradi deljenih mnenj zakoncev glede prispevka posameznega zakonca na skupnem premoženju. Do sporov pride, ker zakonci zmotno mislijo, da je delež skupnega premoženja odvisen le od prihodkov posameznega zakonca, ne pa tudi od ostalih okoliščin, kot so na primer pomoč zakonca, vzgoja in varstvo otrok, gospodinjska dela, skrb za družino in dom ter drugačne oblike ohranjanja premoženja, ki niso nujno povezane s finančnim stanjem zakonca. Ko sodišče ugotavlja vse omenjene okoliščine, ima precej zahtevno nalogo, saj je omenjeno delo težko ovrednotiti. Na vse okoliščine je treba pogledati objektivno in jih skušati analizirati.
Ali je za delitev premoženja smiselno najeti odvetnika za delitev premoženja Ljubljana?
V ločitvenem postopku je pomoč odvetnika za delitev premoženja v Ljubljani še kako zaželena. Ker gre za neprijetno izkušnjo, so pravna pomoč in nasveti precej dobrodošli. Pomembno je, da imata oba zakonca jasno sliko o tem, kaj so njune pravice in dolžnosti po razvezi in kakšne možnosti imata glede delitve premoženj ali dodelitve skrbništva v primeru skupnih otrok. Da bi imeli jasno sliko o tem, kakšne so vaše pravice, pa se je za nasvet najbolje obrniti ravno na odvetnika za delitev premoženja v Ljubljani . Kljub temu da si marsikdo predstavlja, da so tovrstni nasveti precej dragi, pa je v resnici ravno nasprotno. Nepoznavanje zakonov in nespametne odločitve lahko bistveno podaljšajo sam proces ločitve, posledično pa nastanejo dodatni stroški, ki jih morda sprva niste predvideli. Na koncu marsikatera stranka ugotovi, da bi bilo bolje, če bi se najprej posvetovala z odvetnikom in plačala za njegove storitve, kot pa ravnala na lastno pest in si povzročila dodatne stroške, ki so posledica neznanja.
Pomoč odvetnika za delitev premoženja v Ljubljani oziroma za ločitev je bistvena predvsem takrat, ko je predmet razprave tudi varstvo in skrb za otroka. Nujna pa je v primeru, ko je med zakoncema že prišlo do spora, ki ga sama ne moreta več rešiti. S pravno pomočjo boste lažje dosegli uspeh na sodišču, predvsem če gre za čustveno zapleteno razvezo, pri kateri se odpirajo kompleksna vprašanja.
Odvetniška pomoč je priporočljiva že pred sklenitvijo zakonske zveze, saj se na ta način zakonca izogneta vsem nepotrebnim in dolgotrajnim sporom, ki nastanejo zaradi negativnih čustev. Dobro zastavljena pravila in medsebojni dogovori so temelj srečne zakonske zveze
Priporočamo, da najemate dobrega odvetnika za delitev premoženja v Ljubljani, saj je v prestolnici veliko odvetnikov, ki se specializirano ne ukvarjajo z delitvijo premoženja.